Únor 2008

Brad Delson

15. února 2008 v 21:38 | Helush |  LiNkiN pArK
Brad Delson
(Kytara)
Jméno: Bradford Phillip Delson
Přezdívka: Říká si "Big Bad Brad" (velký zlý Brad) nebo zkráceně BBB
Datum narození:1.12.1977
Stav: Ženatý s Monicou Delson
Bydliště: původně je z Agoury (Kalifornie),nyní žije v L.A (Kalifornie)
Etnický původ: Americký žid
Škola: Agourahigh shool
Vysoká škola: Brad má bakalářský řád v Komunikaci z UCLA.
Zájmy: Skateboarding
,spánek,filmy a internet
Inspirace: Chester, Britney Spears, Dave Matthews, Stef (z Deftones)
Nástroje: První nástroj byla trumpeta a flétna
Na Brada: Jeho první skupina se jmenoval Pricks (1994). Brad by se nikdy nepodělil o kartáček. Býval fanouškem Britney Spears, proto se za něj celá skupina styděla.
Rád poslouchá: Skupiny jako Roots a Black Eyed Peas, dále někdy od Ja Rule až k rockovým kapelám jako Deftones, Sunny Day Real Estate... a potom elektronickou muziku jako Depeche Mode a Nine Inch Nails. Taky Dido.

Mike Shinoda..

15. února 2008 v 21:33 | Helush |  LiNkiN pArK
Mike Kenji Shinoda
Datum narození:11.02.1977
Místo narození: Jžní Kalifornie, USA
Znamení:Vodnář
Životopis:Mike Shinoda se narodil jako Michael Kenji Shinoda v americké Kalifornii. Je členem skupiny Linkin Park a Fort Minor. V dětství navštěvoval Agoura High School, po maturitě studoval umění na univerzitě v Passadeně, jeho studijním oborem byla ilustrace, ale věnoval se především grafickému designu. Za svůj nejsilnější životní okamžik považuje převzetí diplomu na univerzitě.

Deset let docházel na hodiny klasického piána, ale postupem času ho vážná hudba omrzela a on zatoužil dostat se dál. Právě na škole se seznámil s Bradem Delsonem a spolu začali skládat hudbu.

Mike má mladšího bratra Jasona, psa Bessie, nosí kontaktní čočky a prý je dokonce vzdáleným příbuzným skladatele Čajkovského. Je také velkým fanouškem popové zpěvačky Dido. Díky vystudovanému designu navrhnul pro Linkin Park typického vojáka s křídly a vlajkou (voják je symbolem tvrdší metalové a hard-rockové složky jejich hudby a křídla vážky symbolizují jemnější, "lehčí" melodie a tóny), vytváří booklety a covery k albům a je hlavní skladatelem textů skupiny. V březnu 2003 se Mike, ke smůle všech fanynek oženil.

V listopadu roku 2005 vydal své sólové hiphopové album The Rising Tired pod pseudonymem Fort Minor, ale stále zůstává platným členem kapely

Chester Bennington..

15. února 2008 v 21:30 | Helush |  LiNkiN pArK
Chester Charles Bennington (známý jako Chazy Chaz nebo Chemist) je zpěvák skupiny LP.
Narodil se 20.3. 1976 v Phoenixu v americkém státě Arizona. Má o 13 let staršího bratra, jeho otec je policista a matka zdravotní sestra. Rodiče se však rozvedli, když bylo zpěvákovi 11 let.
V dětství byl sexuálně zneužíván člověkem blízkým jeho rodině a několik jeho přátel spáchalo sebevraždu. Jeho život od té doby provázely problémy s drogami, byl i zadržen za držení marihuany. Závislosti se s pomocí matky zbavil.
Chaz chodil na Greenway High school, později Washington High school, kde roku 1994odmaturoval. Ještě před působením v Linkin Park zpíval v kapele Sean Dowdell and his Friends? - později přejmenované na Grey Daze. S bubeníkem Grey Daze, Seanem Dowdellem, dodnes působí v kapele Bucket Of Weenies (hrají většinou covery známých rockových kapel) a také s ním vlastní síť tattoo klubů.
31. října 1996 si vzal svoji dlouholetou lásku Samanthu (snubní prstýnky mají vytetované, protože na šperky prý tehdy neměli peníze). 19. dubna 2000 se jim narodil syn Draven Sebastian. Na počátku roku 2005 se se Samanthou rozvedl. V prosinci 2005 si vzal modelku Talindu Bentley (fotila několik fotografií pro časopis Playboy). 16. března 2006 mu porodila syna Tylera Lee.
Chester momentálně pracuje na novém albu s Linkin Park, které má vyjít ke konci léta 2006. Dále pracuje i na svém sólovém albu, které by mělo vyjít v první polovině roku 2007. Prozatimní název sólového projektu je Snow White Tan.
Propůjčil svůj hlas upírovi Lestatovi v hororu Queen of the Damned (Královna prokletých). Měl piercing ve spodním rtu, ale na požádání Samanthy ho sundal. Chester také nosil brýle, ale v roce 2004 se oční vady zbavil laserovou operací. Velmi se angažoval v nadaci Music For Relifef.
Chesterovi lásky: tetování - má jich 14, Madonna- vlastní všechny její nahrávky,hra Tony Hawk´s Pro Skater II, pivo, vaření.

Linkini..:-*

15. února 2008 v 21:26 | Helush |  LiNkiN pArK
Když v roce 1991 navštívili patnáctiletý Mike Shinoda a o rok mladší Brad Delson společný koncert hip-hopových Public Enemy a metalových Anthrax, inspirovalo je to k založení jejich vlastní kapely. Tehdy byl položen základ dnešních Linkin Park, i když trvalo ještě dlouho, než z Mikeových a Bradových prvních pokusů vzešla opravdová kapela.
V roce 1996 se zformovala kapela s tehdejším názvem Xero (čte se to jako Zero, pozn. autora). K Mikeovi a Bradovi se přidali ještě bubeník Rob Bourdon, basák David "Phoenix" Pharrell, DJ Joe Hahn a zpěvák Mark Wakefield. V této sestavě natočili sampler, který obsahoval 4 songy: Reading My Eyes, Fuse, Stick'N'Move a Rhinestone. Hned po natočení sampleru je ovšem Mark opustil, i když podle vlastních slov zůstali s kapelou dobrými přáteli.
Linkin Park byli nějakou dobu bez zpěváka, ale netrvalo dlouho, kdy se ke kapele připojil Chester Bennington.
"Chester kvůli nám zmeškal vlastní narozeninovou oslavu," usmívá se Mike. Po Chesterovu přijetí do kapely si Xero změnili název na Hybrid Theory. Pod tímto názvem natočili desku Hybrid Theory EP (obsahuje pouze 6 skladeb - And One, Step Up, Part Of Me, High Voltage a Carousel). Bylo vydáno pouze 1000 kopií této velmi vzácné EP.
Po nějaké době ale museli opět změnit název, kvůli další kapele od Warner Bros., formaci Hybrid. Volba padla právě na název Linkin Park.
"Chtěli jsme se jmenovat Lincoln Park, protože tenhle park je snad v každém americkém městě, ale domovoská stránka www.lincolnpark.com už byla registrována, tak jsme to trošku pozměnili," vysvětluje kapela. "Díky tomuhle názvu nám dají povolení hrát skoro všude v USA, protože si myslí, že jsme se pojmenovali právě podle toho jejich Lincoln parku," smějí se.
Zanedlouho následoval už regulérní studiový debut Hybrid Theory, kterého se po celém světě prodalo víc jak 11 milionů kopií, stal se nejprodávanější deskou v USA (prodalo se ho přes 6 milionů) za rok 2000 a byl nominován na tři ceny Grammy.
V roce 2001 odehrála kapela přes 324 koncertů - to je koncert skoro každý den!
"Nejsme si jistí, ale je to docela možný," reaguje kapela.
O rok později vyšlo remixové album Reanimation. Linkin Park všechny původní písničky z Hybrid Theory předělali do nového hávu za pomoci velkých jmen rockové a hip-hopové scény.
"Tímhle chceme lidem ukázat, co se nám líbí a koho obdivujeme."
V roce 2003 vychází dlouho očekvaná druhá studiovka - Meteora.
"Naším cílem bylo posunout to, co jsme započali na Hybrid Theory, někam dál."
I když byly reakce na desku rozporuplné, prodávanost mluvila za vše - o Linkin Park byl obrovský zájem a Meteora úspěch Hybrid Theory perfektně podtrhovala.
O vánocích téhož roku vychází záznam z živého koncertu Live In Texas, natočený během turné Summer Sanatorium, kdy Linkin Park předskakovali Metallice.
"Trošku jsme se báli, jak budou skalní fanoušci Metallicy reagovat, ale odezvy z publika byly úžasný," říká Shinoda. "Zahrát si s Metallicou pro nás byla ohromná příležitost, jak získat pár nových fanoušků," dodává.
O Rok později kapela vydala mash-upové CD Collision Course společně s rapperem Jay-Zem. Prakticky to znamená, že smíchali svoje a Jay-Zeho songy dohromady, ale všechno náležitě přezpívali. Nahráli sice pouhých 6 songů, ale album obsahuje i DVD se záznamem ze studia a z živého vystoupení kapely s Jay-Zem v Los Angeleském klubu Roxy. Za píseň Numb/Encore získali Linkin Park jejich už druhé ocenění Grammy.
V roce 2005 si kapela dala menší pauzu. Členi se věnovali svým vlastním projektům - Mike vydal CD The Rising Tied pod hlavičkou Fort Minor, Chester také rozjel svůj vlastní projekt Dead By Sunrise a spousta fanoušků se strachovala, že to znamená konec Linkin Park.
Opak se ukázal pravdou, když v v květnu roku 2007 vyšlo jejich zatím poslední, třetí studiové album Minutes To Midnight. Linkin Park drasticky změnili styl - ve snaze zbavit se nálepky 'nu-metal', kterou jim dala média, obsahuje album méně rapu, méně elektroniky a posouvá se více ke klasickému rocku.
"Podívali jsme se zpátky na naše starší alba, Hybrid Theory, Meteoru, a došli jsme k závěru, že už jsme tenhle zvuk vypotřebovali." vysvětluje Shinoda. "Nebylo to snadné, ale zvládli to jiné kapely, zvládli jsme to my. Prostě jsme se potřebovali posunout dál."
Alba se během prvního týdně prodalo přibližně 658 tisíc kopií a kapela se tak stala zatím nejprodávanější deskou roku.
Linkin Park se kromě hudby věnují i jiným prospěšným aktivitám - pod záštitou Červeného kríže založili nadaci Music For Relief.
"Jako umělci máme jedinečnou možnost pomoci ostatním a chtěli jsme ji využít," vysvětluje kapela. "Všechny naše autobusy, kterými jezdíme na turné, jsou biodiesel, a jen tímhle ušetříme 250 tun oxidu uhličitého ročně," dodává Mike. "Je až komické, jak taková malá věc dokáže tolik pomoct."
Dnes jsou Linkin Park jednou z nějvětších amerických kapel. Od roku 2000 prodali po celém světě přes 40 milionů alb, čímž se stali nejprodávanější kapelou tisíciletí.
"Recept na úspěch? Mám spoustu teorií, ale ve skutečnosti nemám ani ponětí." směje se Bennington. "Především si myslím, že máme ty nejlepší fanoušky na světě. Mám pocit, že by pro nás i umřeli, kdyby na to přišlo."

Photky....:-*

5. února 2008 v 17:28 | Helush |  KoRn:-*
Tady je prostě úžasnej..:-*

Jonathan Davis..

5. února 2008 v 17:00 | Helush |  KoRn:-*
Jonathan Davis Jonathan Davis vyrostl v Bakersfieldu. V 16 přijal práci na pitevně v Kern County jako pomocník. Chodil tam, aby mohl maturovat na škole v San Franciscu, obor patologie.

Zážitky jej dost poznamenaly, každý den viděl oběti autonehod, sebevražd a sexuálního trápení, včetně lidí, s kterými se bavil den předtím. Dost ho to stresovalo, dodnes má noční můry. Jeden zážitek je vyjádřen písní "Pretty" na albu "Follow the Leader".

Přezdívku "HIV" získal z pojmu "faget" (buzerant), kterým byl nazýván na střední škole. Jonathan byl jiný než jeho přátelé, protože nosil jiné oblečení, jeho idol byl tenkrát popvá hvězda Duran Duran. Jonathan nemá AIDS nebo HIV virus. Reclaim My Place… "To je song o tom, jak jsem si myslel, že se stanu rockovou hvězdou a už se mi nikdo nebude smát, ale moje kapela mě stále nazývá "fag" (buzík) Každý si myslí, že jsem homosexuál."

Zůstaňte s Jonathanem na chvíli a sami poznáte, že je cílem neustálých narážek na buzeranty. Song "Faget" odráží dobu "Durana Durana" - romantická hudba, zpěváci měli make-up a často byli na seznamu gayů. "Každý si myslí, že jsem po celý život buzenrant, tak co mám dělat, můžu si z toho maximálně dělat legraci," říká Davis, "abych se s tím vyrovnal."

Jako vzpomínku si Jonathan Davis nechal vytetovat "HIV" na levou ruku. "To tetování asi zachránilo můj život. Když se dostanete do situace, kdy Vás přepadne vášeň a chtíč… podíval jsem se na to tetování a vzpomněl si, že ten virus je všude a nikdy nevíte, kdo jej má," vysvětluje Jonathan.

Na pravé ruce má tetování šíleného biskupa, který trhá jeho kůži. "Biskup je symbolem ohavností, které víra vyvolává. Trhá moji kůži, aby odkryl Krista. Je to symbol náboženství, tak úplatného. Osobně nevěřím v žádné takové blbosti. Opravdu si myslíte, že všechny ty peníze jdou na charitativní účely ?"

Jonathan se přidal ke kapele Sex Art, jako hlavní zpěvák. Byla to právě tato skupina, ve které jej Munky a Head spatřili v místním klubu. Dotázali se jej, zda nechce zkusit jejich skupinu, kterou později nazvali LAPD. Jonathan souhlasil. "Nechtěl jsem, ale psychiatrička mi řekla, že bych byl hloupý to nezkusit. A tak vznikl KoRn."

Jonathanovy texty vytvořily mnoho sporů. Mnoho písní vychází z lidí kolem něj, včetně písně "Kill You", která je o jeho nevlastní matce, která ho neustále trápila, trestala a mučila. A píseň "Mr.Rogers", která se původně nazývala "Be My Neighbor", byla inspirována televizním seriálem Mr.Rogers.

Když nahrávali píseň Daddy, stával se Jonathan příliš emoční, proto vždy nechali pásku puštěnou déle. Na konci je vrzot dveří. To je Jonathanův odchod ze studia. Na koncertech tuto píseň hráli jen jednou, ale Jonathana to tak dojímalo, že s tím přestali.

V mládí Jonathan prošel tvrdou zkouškou při rozchodu jeho rodičů. Jeho otec se znovu oženil.

V listopadu 1998 se Jonathan Davis oženil se svou přítelkyní Renee. "Byla to svatba, na kterou nikdy nezapomene. Měl jsem na sobě brnění a na hlavě královskou korunu. Ona byla víla. Bylo tam plno malých rusalek a skřítků, bylo to šílené. Bylo nápad Renee. Když jsme tak o tom přemýšleli, napadlo nás, že by to byla docela sranda udělat to jako ve středověku. Viděli jsme ten film Excalibur. Chtěli jsme to jako v tom filmu. Byla to opravdu sranda, vše pod vlivem drog. Každý měl na sobě kostým. Vše bylo perfektní, ten hrad, ve kterém jsme byli, byl dost strašidelný."

O skupině:-*...

5. února 2008 v 16:56 | Helush |  KoRn:-*
Historie KoRn Skupina KoRn vznikla v roce 1993 po rozpadu dvou skupin: Sexart a LAPD. Jonathan Davis působil v Sexartu, když pracoval na pitevně. Sexart tvořili: Jonathan Davis (zpěv), David DeRoo [DeRoo] (baskytara), Ray Solis [Chaka] (kytara), Ryan Schuck (kytara), Denis Shinn (bicí). Skupina vydala oficiálně jen jednu píseň, která byla na výběrovém albu "Cultivation '92" Dnes už tato kapela existuje jen na vzácných nahrávkách, které stále kolují po Bakersfieldu. LAPD se skládala z: Richard Morales (zpěv), James "Munky" Shaffer (kytara), Reginald "Fieldy" Arvizu (baskytara), David Silveria (bubny) a na turné s nimi vystupoval i Brian "Head" Welch (kytara). Skupina vyprodukovala 2 nahrávky: demo "Love And Peace, Dude" z roku 1989, obsahovalo jen 3 písně, a "Who's Laughing Now" z roku 1991. Historie samotné skupiny KoRn začíná, po rozpadu LAPD. Všichni, až na Richarda se rozhodli, že s hudbou neskončí, proto se zreformovali, nyní už i s Brianem, ale chyběl jim zpěvák. Toho našli když Munky a Head vstoupili do baru, kde hrávala skupina Sexart. Když už byli na odchodu, Sexart nastartovala pořádný nářez. Oba se na sebe obrátili a řekli "Můj Bože !" vrátili se a poslechli si celé vystoupení. Sexart se několik měsíců na to rozpadl a Jonathan dostal nabídku. Nejdříve ji nechtěl přijmout, ale jeho psycholožka mu vysvětlila, že by to byla hloupost, takovou nabídku alespoň nevyzkoušet. Všichni se pak shodli, že jim to klape. Později KoRn nahráli demo nahrávku nazvanou "Niedermeyer's Mind", která obsahovala 4 písně: "Blind", "Predictable", "Daddy" a "Alive". Píseň "Predictable" zůstala skoro nezměněná, na rozdíl od "Blind" a "Daddy", které byly zasaženy do značné míry. Demo verze písně "Blind" obsahovala mnohem více metalových riftů. Třebaže "Alive" na prvním albu nezůstala, některé části byly přeneseny do písní "Need To" a "Divine". První bezejmenné album skupina vydala 7. 7. 1994. Další album "Life Is Peachy" 15. 10. 1996, "Follow The Leader" 18. 8. 1998, "Issues" 16. 11. 1999.